אשראי עסקי – למי לפנות ואיך מקבלים?

אשראי עסקי

אשראי עסקי היא הלוואה המיועדת למגזר העסקי וניתנת על ידי גוף פיננסי מסוים כגון בנקים, קרנות סיוע ממשלתיות או חברות האשראי. התנאים לקבלת האשראי משתנות אמנם משתנות מגוף פיננסי אחד למשנהו, אך ככל שיש לעסק יותר בטוחות וערבויות, כך מצבו טוב יותר. דוגמה לבטוחות עשויה להיות צ'יקים שעוד לא נפדו או חשבוניות המעידות על כך שהעסק צריך לקבל סכומים עתידיים מלקוחות להם הוא מספק שירותים או מוצרים.

קבלת אשראי עסקי ישירות מהבנק

 הבנקים יבקשו בדרך כלל בטוחות גבוהות יחסית, אך בתמורה לכך יעניקו ריבית אטרקטיבית ואפשרות למתוח את התשלומים עד לתקופה של חמש שנים, אלא אם כן יש בטוחה כדוגמת נכס מסחרי, אז תקופת ההלוואה יכולה להתארך אף מעבר ל – 10 שנים. לעומת זאת, הבנקים בדרך כלל לא יסכימו לתת אשראי עסקי לעסק הנקלע לקשיים ומשדר מצוקת אשראי חריפה.

 כמו כן, גם באותו הבנק יכול להיות הבדל בין סניף אחד למשנהו בהתאם לאוריינטציה העסקית של הפקידים בסניף. לעיתים סניף אחד מוגדר כסניף עסקי וסניף אחר כסניף פרטי. בנוסף לכך, עסק שהמחזור העסקי שלו הוא קטן יחסית או עסק פטור ממע"מ עשוי להיות מוגדר כלקוח פרטי ולא עסקי, ולכן לא יוכל לקבל שירות מהצוות העסקי של הבנק בלאו הכי.

קבלת אשראי עסקי מקרנות סיוע ממשלתיות

 המדינה ממנת מספר קרנות סיוע הפרוסות באזוריים גיאוגרפים שונים. היתרון המרכזי של הקרנות הוא שהן יכולות להעניק אשראי גם לעסקים עם רמת בטוחות נמוכה כגון עסקים בהקמה, עסקים בשלבי הרחבה או עסקים שנקלעו למצוקה כלכלית וזאת מכיוון שהמדינה מחויבת להעמיד עד 70% מן הבטוחות לטובת הבנק איתו עובדת הקרן . בדרך כלל ניתן לדחות את תחילת התשלומים עד לחצי שנה, אך גם לוקח חודש ימים לאשר את ההלוואה הממוצעת.

 למרות התנאים העדיפים של קבלת אשראי עסקי מהקרנות, יש לקחת בחשבון כי הן בדרך כלל יבקשו לעיין בתוכנית העסקית של העסק ובנתונים הכספיים שלו על מנת לבחון האם אכן יש לו פוטנציאל גבוה לצמיחה ובמיוחד יכולת ליצור מקומות עבודה חדשים.

מה היה לנו עד עכשיו?
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

מה היא צרכנות נבונה?

הקדמה: מהי צריכה נבונה? צריכה נבונה היא מונח המשמש לתיאור הרעיון של שימוש בפחות משאבים למען קיימות. הרעיון מאחורי צריכה נבונה הוא להשתמש בפחות משאבים

זוגיות וסקס

השפעות אלו משתרעות על החוויה של בן הזוג מכיוון שכפי שצוין כאשר נותחו תגובותיהם של בני הזוג במונחים של השפעות הדדיות, כאשר אדם מקבל תועלת

מכון ספא למסיבת רווקים

הקדמה: מהי מסיבת רווקים ולמה בנים צריכים אחת? מסיבת רווקים היא טקס שקיים כבר עשרות שנים. מדובר באירוע שמתרחש לפני שהחתן מתחתן, הכולל לרוב שתייה