11 מותגי חולצות קצרות מכותנה אורגנית

מהו ארון ללא קולקציה פונקציונלית של פריטי בייסיק? במיוחד אם את מעוניינת לבנות ארון קפסולה, היסודות הם חיוניים.

שימוש בטקסטיל כותנה טבעית הוא הנפוץ ביותר לייצור פריטי בייסיק. אם כך, מדוע כדאי להעדיף כותנה אורגנית על פני כותנה רגילה?

כותנה אורגנית היא ידידותית לעור גופנו מפני שבשיטת הגידול אין נכללים חומרי הדברה כימיים.

גידול ושימוש בכותנה אורגנית מאפשר לכל הצדדים להרוויח:

  • החקלאים שמגדלים את צמח הכותנה אינם נחשפים לחומרים כימיים מסוכנים לבריאותם.
  • גידול צמח כותנה אורגני דורש פחות מים מכותנה טבעית רגילה מפני שרוב המים המבוזבזים בגידול הכותנה משמשים להטמעת חומרי ההדברה באדמה.
  • גידול כותנה אורגנית פירושו שהאדמה, מי התהום ובעלי החיים מוגנים מפני זיהום כימי.

עובדי טקסטיל רבים ברחבי העולם אינם מרוויחים שכר הוגן ועובדים שעות ארוכות ללא מנוחה במפעלים שאינם בטוחים בתנאי עבודה אכזריים.

לא רק שכותנה אורגנית מיוצרת ומוסמכת על פי תקן טקסטיל אורגני גלובלי הנקרא GOTS- Global Organic Textile Standard, אלא גם זה הוא התקן המהימן והמוכר ביותר בעולם המבטיח עמידה בסטנדרטים סביבתיים-חברתיים לכל אורך תהליך הייצור. כל שלב נבדק ומאומת על ידי צד ג׳ עצמאי כדי לוודא שהאימות אינו משוחד.

קניית פריט עם תקן GOTS מבטיח ששרשרת אספקת הטקסטיל וכל אדם המעורב בייצור הבד עובד בתנאי עבודה בטוחים, אנושיים ומרוויח שכר מחייה הוגן.

אמנם גידול כותנה אורגנית היא עבודה קשה והרבה יותר יקרה מכותנה טבעית אבל היתרונות הופכים את הבחירה למשתלמת.

Know The Origin

know-the-origin

התקווה של המעצבת היא לבנות מערכת חדשה שמעצימה את האנשים שעוסקים במעגל באמצעות פרנסה הוגנת, מרימה אנשים מעוני, בונה קהילות, יוצרת ואוהבת. למותג מגוון רחב של חולצות מכותנה אורגנית המיוצרת בסחר הוגן בהודו.

Dazeyla

Dazeyla

מותג מלוס אנג׳לס המייצר לפי הזמנה ובהתאמה אישית כדי לייצר פסולת אפסית. תהליך הייצור הוא אתי מה שאומר שהעובדים בחברה מקבלים שכר מחייה הוגן ועובדים במתקנים נקיים. כל הקולקציה מיוצרת מכותנה אורגנית מאושרת בתו תקן.

Amendi

Amendi

המותג שואף למצוא את מיטב החומרים האורגניים והממוחזרים, לעבוד עם שותפים מהימנים ולעצב לעבר נצחיות. הם רוצים להיות בעלי ברית בתנועה פוזיטיביסטית עולמית לקראת שיטות עסקיות טובות יותר: על ידי חיפוש מתמיד לשיפורים ברשתות האספקה ​​, רדיפה אחר חדשנות ושותפות עם ארגוני צדקה מהימנים. הם רוצים להוכיח שעסק טוב יכול לתת יותר ממה שהוא לוקח.

The Classic T-shirt

The Classic T-shirt

מותג קליפורני המאמין בכוח ההנאות פשוטות- כמו חולצה קצרה קלאסית. הקולקציה נעשית מ- 100% כותנה אורגנית, מיוצרת בעבודת יד, בעיצוב עמיד וצבועה בצבעים נטולי כימיקלים.

המותג עובד עם אחד המפעלים המובילים בקליפורניה שמבטיח שכר הוגן בתנאי עבודה בטוחים והוגנים. מטרת בעלי המותג היא שכל המעורבים בייצור חולצות הטי שלהן- ישגשגו. עשיית הדבר הנכון מעניקה להם שמחה.

Colorful Standard

colorful-standard

הפריטים שלהם מיוצרים לטווח הארוך: ברי קיימא, צבעוניים ולא מורכבים. הקולקציה עשויה 100% כותנה אורגנית, כלומר כותנה הגדלה ללא זרעים מהונדסים גנטית או כימיקלים ומיוצרת על ידי אנשים חרוצים המקבלים תנאים ושכר הוגנים.

jungle Folk

Jungle Folk

נולד מהרעיון להציע בגדים איכותיים, נצחיים וברי קיימא לנשים. קו מעוצב בקפידה של קלאסיקות בארון הבגדים, המותג משתמש רק בחומרים ברי קיימא ומוסמכים כגון כותנה אורגנית, פשתן, משי וצמר לבגדים ובחומרים ממוחזרים וטבעיים לאביזרים.

Signe

By Latoure

By Signe

המותג שואף לייצר אופנה כנה ובת קיימא ללא פשרות. הקולקציה נעשית באטלייה הנקראת ״מון טקסטיל', שנוסדה באביב 2019. זהו המתקן הראשון שמייצר באחריות חברתית בתורכיה, המבוסס על עקרונות אירופיים ומיישם שינויים חיוביים ישירות בחיי העובדים ומכבד את מלאכת היד לייצור בסביבה בטוחה ובריאה.

Bon

Bon Label

מותג של פריטי בייסיק איכותיים שתוכננו היטב, עשויים היטב ומיוצרים כדי להחזיק מעמד לזמו ממושך.

הקולקציה מיוצרת מכותנה אורגנית, ההדפסים מודפסים ורקומים באופן מקומי, מה שמאפשר צימצום טביעת הרגל הפחמנית, וצבע הבד נעשה על בסיס מים.

Ana and Zac

ana-and-zac

עובדים בשיתוף פעולה עם חברת הטקסטיל האורגנית ברגמן ריברה, הראשונה באמריקה הלטינית שהוסמכה תחת GOTS (תקן טקסטיל אורגני גלובלי).

Thinking Mu

Thinking Mu

כותנה אורגנית הייתה ההימור הראשון של המותג כאשר נולד בשנת 2010. כעת הם מייצרים מגוון רחב של קולקציות של סיבים מקיימים ומתחייבים לעולם לא להפסיק את החיפוש אחר אפשרויות חדשות בעלות השפעה נמוכה על הסביבה והאדם.

Harvest & Mill

Harvest & Mill

המותג נולד מתוך צורך בבגדים אורגניים הנתפרים בארצות הברית. בעלי המותג מאמינים שיש דרך טובה יותר לייצר בגדים וזאת על ידי תמיכה בחקלאי הכותנה האורגנית בארה"ב, במפעלי המורשת האמריקאית ובקהילת התפירה המקומית. הם בונים מחדש רשתות אספקה על בסיס עקרונות אקולוגיים ואתיים.  

 

Comments 0

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published