13 מותגי ג׳ינס ברי קיימא

אין כמו זוג מכנסי ג׳ינס טובים, כאלה נוחים, באיכות עמידה ובעיצוב נצחי. כאלה שיושבים בול על הגוף וכל לבישה היא מתכון מנצח לאאוטפיט מדהים.

למרות שג׳ינס הוא פריט עיקרי והכרחי בארון, העלות הסביבתית לייצורו היא גבוהה. תהליך הפקת הג׳ינס הוא תהליך מאוד מזהם שמצריך שימוש אדיר במים: למטרות גידול הכותנה, צביעת הבד, גימור הבד וטקסטורת הפריט. 

כפתרון לבעיות הסביבתיות, הנה 13 מותגי אופנה שמאמצים שיטות ירוקות וטכניקות חדשניות לייצור ג׳ינס. התפתחויות חדשות לייצור ג׳ינס בר קיימא הן: שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה, כמו כותנה אורגנית (אשר צריכה פחות מים ואפס חומרי הדברה כימיים, בהשוואה לכותנה רגילה), שימוש במלאי בד מתים (Dead Stock)- בדים עודפים שלא נעשה בהם שימוש ואחרת ייזרקו, מיחזור מים בתהליכי הייצור ומקסום אנרגיה, שימוש בצבע טבעי המופק מפיגמנטים הקיימים בטבע, שימוש חוזר בכפתורים וריצ׳רצ׳ים וכמובן קניית כותנה ושירותי עבודה בסחר הוגן. 

בעיני, מומלץ לבחור בסגנון קלאסי שיישאר תמיד באופנה לכן יש להימנע מג׳ינסים עם קרעים, משופשפים או מסוגננים יתר על המידה. keep it simple. השקיעי בניקוי מכנסי הג׳ינס כדי שיישמרו לזמן ארוך יותר. 

 
Acne

Acne  אחריותם העיקרית היא יצירת פריטים נחשקים אותם הצרכנים מעריכים ומסוגלים ליהנות מהם לאורך זמן. מאז 2008 המותג חבר בארגון FWF- Fair Wear Foundation אשר מפקח ומשפר את תנאי העבודה של העובדים במפעלים.

דגשים: איכות גבוהה, תנאי עבודה הוגנים.
Jeanerica

Jeanerica 

 • מותג המייצר סחורות ג׳ינס פרימיום עכשוויים. הג׳ינס עשוי מחומרים ברי קיימא באיכות גבוהה. 
 • עיצוב הג׳ינסים משקף את האיזון בין סגנון לפונקציונליות, כאשר שאיפת המותג היא לשלב פשטות, צניעות, ביטוי  ופיתוי בג׳ינס היומיומי. 

דגשים: כותנה אורגנית, פוליאסטר ממוחזר.

Arnsdorf
 • לקח זמן עד שהמותג הצליח לייצר את הג׳ינס המושלם: יצירת ג׳ינס המותאם בצורה מעולה על גוף האישה ועשוי מחומרים בעלי השפעה נמוכה. התוצאה היא שילוב של טכניקות מסורתיות עם טכנולוגיה מודרנית.
 • בד הג׳ינס המאפיין את המותג מיוצר בבית חרושת בפקיסטן ונעשה באמצעות שיטת ייצור המפחיתה שימוש במים ובצריכת אנרגיה. 
דגשים: שקיפות, כותנה אורגנית, פיגמנט אינדיגו טבעי.
  
Mih Jeans

M.i.h Jeans 

 • המותג חבר בברית הג׳ינס האחראית  ARD- Alliance of Responsible Denim אשר מעורבת בחקר עתיד הג׳ינס ומפתחת שיטות ייצור לג׳ינס אקולוגי ובר קיימא.
 • השנה (2020) המותג מתחייב להיות המוביל בשימוש בכותנה ממוחזרת ולהשיק שירות מיחזור ג׳ינס ללקוחות.

דגשים: שקיפות, כותנה ממוחזרת, מיחזור ג׳ינס.

rag & bone 

rag & bone

 • מאז 2017 חבר המותג לתכנית המיחזור של Blue Jean Go Green ומעודדת למחזר את הג׳ינסים שאין אנו רוצים יותר, באמצעות עידוד החלפת הג׳ינס הישן באחת מחנויות המותג וקבלת 20% הנחה לקניית ג׳ינס חדש מבית המותג.

דגשים: מיחזור ג׳ינס

Dagmar

Dagmar 

 • תהליכי הייצור של המותג מתאפיינים בעבודה עם ספקים שדואגים לעובדיהם ועובדים בשיטות ייצור שאינן מסכנות או פוגעות במערכת האקולוגית.
 • האני מאמין של המותג, מלבד ייצור פריטים קלאסיים עם אופי למען העצמת הנשים שלובשות את הפריטים, הוא להנגיש הוראות טיפול נכונות למוצר ספציפי כך שהלקוחה תהיה מסוגלת לשמור על איכות ועמידות המוצר לאורך שנים קדימה.

דגשים: כותנה ממוחזרת, סחר הוגן, תנאי עבודה הוגנים.

Filippa k

Filippa k 

 • התחייבויות המותג לעד 2030: שימוש בחומרים ברי קיימא ובחומרים ממוחזרים בלבד עבור כל פריטי המותג, מעקב ושקיפות מלאה על שרשרת האספקה, יעילות משאבים באמצעות ייצור מה שדרוש ורכישת כמויות מדויקות של חומרים, ואחרון תנאי עבודה טובים והוגנים לכל העובדים במותג, שבתוכם כוללים את יצרני הכותנה והעובדים במפעלים.

דגשים: כותנה אורגנית, שקיפות, שכר הוגן, תנאי עבודה הוגנים

Kowtow

Kowtow  

 • שמירה על כדור הארץ ושמירה על האדם, המותג מתחייב ליצור שינוי חיובי. מבחינתו זה אומר שימוש בסיבים ברי קיימא בלבד שמיוצרים אתית. 
 • הלקוחות מקבלים שירותי תיקון חינם לכל הפריטים מבית המותג. 

דגשים: שקיפות, כותנה אורגנית, שכר הוגן, תנאי עבודה הוגנים. 

Rollas

Rollas 

 • מחויבות המותג נעוץ בשרשרת האספקה. המותג עובד עם שני מפעלי ג׳ינס בטורקיה המובילים בתחום הקיימות- קיפאס (Kipas) ואורטה (Orta), אשר דואגים להפחתת השפעתם הסביבתית.
 • המפעלים עובדים עם סחורה המאומתת לפי תו תקן מוכר של ייצור כותנה אורגנית הכולל פיקוח על תשלום שכר הוגן ותנאי עבודה הוגנים, בנוסף הם עובדים לפי תו תקן המפקח על זכויות העובדים במפעלים. 
 • אחד החידושים של המפעלים כוללים תהליך צביעת אינדיגו ייחודי שמפחית את צריכת המים בכ-70%.

דגשים: כותנה אורגנית, זכויות עובדים. 

Jesse Kamm

Jesse Kamm

 • כשרק נפתח המותג הוא התבסס על שימוש במלאי בד מת, שמקורם מקומיים. כיום לאור הביקוש הגדול, המותג קיבל את ההזדמנות ופיתח בד אורגני בו הוא מתכנן להשתמש כבר בשנת 2020.
 • הג׳ינס מיוצר במפעל ותיק ביפן המתמקד בזכויות ותנאי עבודה הוגנים מאז 1906. המפעל עובד באמצעות אנרגיה סולרית  ומטפל בשפכים הנוצרים בתהליך צביעת הג׳ינס בצבע האינדיגו.

דגשים: השפעה סביבתית נמוכה

Reformation 

Reformation

 • הסטנדרטים שמלווים את המותג הם שימוש בכמויות קטנות של מים, צמצום האנרגיה שנפלטת לסביבה ובכמות הרעילות האקולוגית וזיהום הקרקע. 
 • הבד העיקרי לייצור קולקציית הג׳ינסים של המותג הוא טנסל (Tencel)- סיב המיוצר מעצי אקליפטוס אשר בעל תכונות זהות לכותנה אבל אופן ייצורו הוא בר קיימא, מהסיבות: צריך חצי דונם כדי לגדל טונה טנסל להבדיל מכותנה שזקוקה לאדמה חקלאית באיכות טובה ובגודל פי חמישה לפחות. ייצור טנסל מתבצע ללא שימוש בחומרי הדברה ואינו זקוק למים להשקייה, בשונה מכותנה. אמנם תהליך יצירת הבד מצריך שימוש במים אבל 80% פחות מאשר ייצור בד הכותנה.

דגשים: בדים ידידותיים לסביבה, שימוש מופחת במים

Tiger of Sweden 

Tiger of Sweden 

 • מטרת המותג היא לקדם קיימות בכל פריט שהם יוצרים על כן זה מתחיל בחומרי הגלם המשמשים ליצירת הבדים, כלומר הסיבים.
 • הקטגוריות המועדפות הן: סיבים ממוחזרים, סיבים אורגניים וסיבים ממקורות מוסמכים. 

דגשים: בדים ידידותיים לסביבה, כותנה אורגנית, אלסטן ממוחזר.

Denimsmith

Denimsmith 

 • המותג הוקם כחזון שיתופי של מעצבים אוסטרליים ותיקים המחוייבים לייצור אתי של ג׳ינס באיכות גבוהה. חנות המותג נמצאת בתוך המפעל מה שמעניק שקיפות מלאה על תהליך הייצור.
 • בזכות הקרבה למפעל המותג מבצע תיקונים והתאמות אישיות של הג׳ינס ללקוחותיו. 

דגשים: ייצור אתי ומקומי.

Arnsdorf

Comments 0

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published