5 צעדים ואת צרכנית מודעת

  1. מבחן ״30 לבישות״  

בעיני הצעד הראשון, עוד לפני החיפוש אחר החנות המושלמת, זאת שמשלמת סחר הוגן לעובדיה ושקופה בתהליכים ובשרשרת הייצור.

הדבר העיקרי שיהפוך אותך לצרכנית מודעת ונבונה קשור בקבלת החלטות.

עלייך לשאול לפני כל קניית בגד חדש- האם אני אלבש את זה?

Livia Firth, הבעלים של Eco Age- חברה שמקדמת עסקים אחראיים באמצעות אסטרטגיות תקשורת, יצרה את הקמפיין לבישות#30 כדי לעודד אותנו לקנות רק אם אנחנו יודעים בוודאות שנלבש את אותו הפריט לפחות 30 פעמים.

לכן, בכל פעם שאת קונה בגד חדש להרחבת המלתחה, תשאלי את עצמך לפני, האם אני אלבש את זה לפחות 30 פעמים? אם התשובה היא כן, זה סימן להתחדש, אבל תתפלאי כמה פעמים התשובה תהיה לא.

  1. החלפות בגדים

בכדי לספק את הרצון בהתחדשות מומלץ להחליף פריטים עם חברים. החלפת בגדים יכול לעשות טוב לך מפני שהידיעה שמישהו אחר יכול ליהנות מפריט שאת עצמך נהנית ממנו בעבר, גורם לתחושת מלאות. זה מועיל גם לסביבה בכך שמאריך את חיי הפריט לפני שהופך לפסולת טקסטיל, וכמובן מועיל מפני שאינו מצריך שימוש במשאבים חדשים אבל עדיין מחדש את המלתחה.

יותר מזה, החלפות בגדים יוצרת קהילתיות. זאת הזדמנות נפלאה להיפגש עם אנשים, ליהנות מחברתם ובסוף לחזור הביתה עם מתנות יפיפיות.

החלפות בגדים יכולה להפוך לאירוע קבוע בינך לבין חברותייך. הקימי אירוע אחד בסתיו ואחד באביב. כך יתפנה מקום בארונך, בדיוק בזמן לעונה החדשה!

  1. השקעה בביגוד שאינו תלוי עונה

בגדים שאינם תלויים בעונה הם פריטים נצחיים שתרצי ללבוש שוב ושוב, פעם אחר פעם, הם לעולם לא יימאסו עלייך ואף פעם לא תרגישי שאת לא מספיק יפה כשאת לובשת אותם. 

בניית ארון על זמני אולי נשמע דבר פשוט, אבל זה לא רק להערים זוגות מכנסיים שחורים או חולצות כותנה לבנות. זה גם לא רק לבחור פריטים קלאסיים כמו שמלה קטנה בצבע שחור או זקט עור.

המטרה היא לבחור באופן זהיר וליצור קולקציה קלה ללבישה, שאינה תלויה בעונה, שתיראה מודרנית גם בעוד 10 שנים ושתצליח לשקף את הסגנון האישי שלך. 

דוגמא לכך היא להשקיע בפריטים שישרתו אותך כל ימות השנה. אל תעמיסי בקניית מלתחה חורפית כל חורף מחדש בגלל שאנחנו חיים בישראל הלוהטת ויש אצלנו 3 חודשי חורף בקושי. את גם לא תצליחי לעבור את מבחן ה-30 לבישות.

השקיעי את עיקר כספך על פריטים שישרתו אותך ליותר מעונה אחת, כמו למשל: ג׳ינסים, חולצות קצרות, שמלות קלילות, ז׳קטים דקים, אלו יהפכו את ארונך לבר קיימא.

  1. בגדים מיד שנייה

לא רק שקניית בגדים יד שנייה זה טרנד, אז אל תרגישי הומלסית בחיפוש אחר בגדים משומשים, חנויות בגדים יד שנייה טובות גם מוכרות את כל המותגים שתמיד חלמת עליהם. במקומות כאלו תוכלי למצוא פריטי אופנה גבוהה ואיכותית במחירים נמוכים בהרבה משהיו עולים במקור.

תרומות בגדים מסייעות לנזקקים וברמה הקהילתית נבנית תרבות של מחזור. 

אל תשכחי, זבל של אחד יכול להיות אוצר לאחר.

  1. קניית פריטים בהתאם לצרכים אישיים

קניית בגדים יכול להיות דבר קשה ומבלבל. לפעמים יש דמיון בראש לבגד המושלם, אבל מרגע ההבנה והרצון במראה הספציפי, איך ואיפה מוצאים אותו?

יש כל כך הרבה סגנונות, עיצובים, מידות, צבעים וכמובן מלא חנויות ומותגים.

הנה כמה טיפים שיעזרו לך להתמצא ולהימנע מקניות לא טובות:

  • מצאי את הצבעים שעובדים בשבילך: שיתאימו לצבע העור שלך אבל בחרי בצבעים שעושים אותך שמחה.
  • דבקי במותג שאת אוהבת: אם מצאת פריט שהתלהבת ממנו בדקי את שאר הקולקציה שיש למותג, סבירות גבוהה שתמצאי פריטים טובים נוספים.
  • קני מספר גרסאות לבגדים שאת אוהבת: זה יעזור לתבל את מלתחת הארון תוך דבקות בידיעה על מה עובד בשבילך.
  • שימי לב לערך של כל מוצר: אם את יכולה להרשות לעצמך להשקיע במוצרים יקרים ואיכותיים, זה יעזור לך לחסוך כסף בטווח הארוך. לדוגמא, אם זוג מגפיים טובים עולה פי שניים מהמחיר הממוצע בשוק אבל הם ישמרו לך למשך עשר שנים, זה עדיף על פני קנייה של עשר זוגות מגפיים זולים.

let the journey begin

Comments 0

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published