מי אני

שמי יובל ברקן בוגרת לימודי מזרח אסיה ומדעי הרוח באוניברסיטת תל אביב. העברתי שלוש  שנים אינטנסיביות בהן למדתי בדקדקנות על תרבויות מן המזרח וחקרתי את רוח האדם. השילוב האקדמי יחד עם צפייה בסרטים וקריאת חומרים הקשורים בתעשיית האופנה חשפו אותי לאמת העגומה. לא האמנתי למילים שקראתי ולאכזריות בה צפיתי.    

איך אני בכלל יכולה לתרום לתעשייה מרושעת שמנצלת הכל ואת כולם: את הצרכן, את משאבי הטבע ואת היצרנים. בכל שנה ברחבי העולם נתפרים 1.5 מיליארד בגדים על ידי בערך 40 מיליון אנשים העובדים ב-250,000 מפעלים שונים.

זה גרם לי לאבד את הרצון לעסוק בענף, בתשוקה של חיי. החלטתי לחפש מקצועות אחרים בהם אוכל לרכוש ניסיון, להתקדם ולבסוף לפתח קריירה, אבל המשבר היה חזק והוא שיתק אותי. איך מוצאים נתיב חדש כשהלב נמצא במקום אחר?
בעזרת שכנועים של בני משפחתי האהובים הבנתי דבר חשוב- זה הכרחי עבורי להיכנס לתעשייה, כדי שאוכל לשנות אותה מבפנים. כן, זה אתגר אבל זו בחירה בתפקיד בעל השפעה שיאפשר לי להביא לשינוי. זה הדבר הנכון עבורי. 

הקמתי את Latoure המרקטפלייס הראשון בישראל המאגד פריטי לייפסטייל ואופנה ממותגים איטיים וברי קיימא מרחבי העולם. זאת פלטפורמה בה תוכלו לקנות פריטים קלאסיים ואיכותיים שנוצרו תוך התחשבות בסביבה ובאדם. 

אבל כדי שנשנה את ההרגלים שלנו לעבר צריכה נבונה צריך להבין את המשמעות מאחורי הפעולה ומדוע זה כל כך חשוב. כך נוצר מגזין Latoure ובו רעיונות מהתנועה לחיים מינימליסטיים, הסברים מעמיקים על אופנה בת קיימא, איך לבנות אורח חיים מודע ומקיים וסיפורים על אנשים שמקדמים את השינוי, כל אחד בדרכו, בחברה הישראלית.

אני מאמינה שהפלנטה לא צריכה להיפגע כדי שאנחנו נראה טוב. השינוי תלוי בנו, הצרכנים, ככל שנקבל החלטות ממקום מודע לשמירה על הסביבה כך נוביל וניצור את השינוי.